לפגוש את הפחד

אתמול בבוקר קמתי מאוד מכווצת. כל מה שניסיתי לעשות כדי לעורר את הגוף שלי לא עבד.

הכווץ נשאר. בצהריים, הצלחתי לחבור לקולגה יקרה ש'תמקד אותי'. אחת האיכויות בטיפול רגשי בהתמקדות היא הקשבה למה שקורה ומורגש עכשיו בגוף.

וזה מה שהיא הנחתה אותי לעשות. תוך דקה או שתיים הלך והתעצם כאב מטריד בברך שמאל.

כשפנינו להקשיב לו, גילה לי שהוא פחד. פחד חזק וותיק שלי...

ההנחיה הבאה היתה, לבדוק עם הפחד באיזה אופן היה רוצה שאהיה איתו. כן, אני יודעת שזה קצת מוזר לדבר עם פחד, במיוחד כשאינסטינקט הראשון שלי היה להתרחק ממנו, להתעלם, אולי יעזוב אותי...

שאלתי אותו, 'פחד שלי, איך תרצה שאהיה איתך?' והתשובה עלתה - 'רק בלי לפחד ממני'. אז, במקום להבהל ולברוח ממנו, הסכמתי להשאר איתו ולא לפחד ממנו. הספיקו לו כמה שניות של זה, והוא נרגע. אפשר היה להרגיש את הכאב מרפה ואת הגלים של הפחד קטנים יותר ויותר. מיד אח"כ כבר הרגשתי יותר רגועה ופחות מכווצת.... היום, חשבתי עליו הרבה. על הפחד. מבינה כמה הוא בודד וכמה קשה לנו איתו. כמה אנחנו רוצים שלא יהיה ('הנה תראי אין כאן כלום', 'זה רק.... ', 'עוד מעט זה יעבור'...) כמה אנחנו מנסים להדחיק להתעלם ולהפסיק אותו. והוא מצידו, יש לו תפקיד חשוב עבורינו. שומר, מגן וממלא תפקידו בבדידות מזהרת. כמה שננסה להתעלם ממנו, הוא רק יאלץ לנקוט באמצעים יותר חזקים (כמו כאב פיזי, נדודי שינה, מחשבות טורדניות ועוד) כדי להשמיע את האזהרה שלו. כל מה שהוא באמת מבקש זה שמישהו יקשיב לו, יהיה איתו, וישמע את המסר הכל כך חשוב שהוא בא להעביר. לפעמים זה מפחיד לפגוש את הפחד שלי לבד, וכמה טוב שהיתה איתי. ❤ "להרגיש איתך" - כי ביחד, יותר קל לפגוש את הפחד.

בתמונה: כלבה מפוחדת בדרך לוטרינר והלוואי שיכולתי למקד אותה.

פוסטים אחרונים
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic