שתהיה שנה של צמיחה


הגיע הסתיו האהוב עלי. עונה של שינוי. עונת ה'שלכת' וה'תשליך'. הבוקר חשבתי שהלוואי ויכולנו כמו העצים, להשיל את כל ה'עלים' פעם בשנה, להתכנס לעונה של התבוננות פנימה, לפני שנתחדש בצמיחה חדשה. אולי זה היה יותר פשוט.

זו עונה של 'חשבון נפש' , על הקיר בפייסבוק עולות הזמנות לטקסי תשליך מסוגים שונים. וגם ה'תשליך' של יום כיפור מתקרב. אני אוהבת את הטקסים והצהרת הכוונות להשתפר. והשנה אזכה גם להנחות טקס כזה יחד עם אהובי. אך בתור מי שמלווה נשים בתהליכי 'תשליך' והתפתחות כל השנה, חשוב לי לחדד נקודה קריטית להצלחה של תהליך כזה.

כל אישה שמגיעה משתפת אותי בכוונות ה'תשליך' האישיות שלה. זו רוצה לוותר על הכעס, וזו על הבקורת העצמית, זו על הקנאה וזו על הגעגוע... מתלווה לזה ההצהרה 'זה לא משרת אותי יותר' ויש שם רצון להשליך את זה ולהתקדם 'כי זה מעכב'. אני רוצה לשתף אתכם בהבנה שלי שזה לא מדויק.

הבנתי, שאין ולא יהיה דבר אחד שאתם עושים או שקורה בתוככם שלא משרת אתכם. אין! אם זה נמצא כאן, זה משרת אתכם. ולא יעזור אם 'תשליכו' את זה גם מאה פעמים. (תאמינו לי, ניסיתי על עצמי נסיונות חוזרים 😊)

תהליך ההתחדשות אותו אתם רוצים מתאפשר רק כשמבררים לעומק, כשמסכימים להכיר איך זה כן משרת אותי. למה זה כאן. אקח לדוגמא את הבקורת העצמית. אם נסכים להקשיב לה, נגלה שהיא משרתת את הרצון שלנו להשתפר. הרי לא נרצה לוותר על הרצון להשתפר, אז איך נשליך אותה? (גם אם תלכו לטקסים ותשליכו אותה היא תשוב ותחזור, הרי יש לה תפקיד כל כך חשוב עבורכם). רק אם ניקח את הרצון האמיתי אותו הביקורת משרתת, ונסכים ללמוד דרכים חדשות בהן אפשר להשתפר, הביקורת העצמית תוכל לשחרר את שמירתה הצמודה. בעצמה. זה בעיני התהליך הטבעי של התחדשות וצמיחה. ❤ בתמונה: עץ אלון, שאין לו את הפריבילגיה של שלכת. גם הוא עסוק כל השנה בתהליכי התחדשות וצמיחה. ואני בטוחה שהוא מגדל שני עלים חדשים או אפילו שלושה, לפני שהעלה הישן ששירת אותו עד עכשיו, נושר 😊. מאחלת לכולכם שנה של הקשבה לרצונות, התפתחות וצמיחה.

פוסטים אחרונים
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic